Wersja do druku

Udostępnij

Więcej niż tańczące parabole to taneczny projekt edukacyjny ,realizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca od 2011. Celem projektu jest rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży miasta Białegostoku zainteresowania tańcem, co ma pomóc w stawaniu się aktywnym i świadomym odbiorcą sztuki tańca. Jest to jedyny tego typu projekt w regionie. W 2015 roku projekt był realizowany  we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015. Tegoroczne edycja obejmowała innowacyjną w formie i treści edukację młodzieży, odbywającą się poprzez realizację twórczych spotkań z tańcem, zakończonych prezentacją.

Organizatorzy zapraszają w sobotę 21 listopada o godz. 19.00 (DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10) na pokaz podsumowujący pt. Cztery pory roku tańca – ostatni etap projektu z udziałem uczestników. W ramach projektu młodzież pracowała z wieloma choreografami i tancerzami oraz miała okazję zapoznać się z różnorodnymi stylami tanecznymi, m.in. balet, jazz, taniec współczesny, hip hop  czy bollywood. Prezentacja jest zwieńczeniem pracy i próbą pokazania jak w kreatywny sposób można bawić się tańcem, rozumieć go oraz doświadczać. WSTĘP WOLNY.

 

Uczestnicy projektu:

Dawid Maziuk, Zuzanna Szczech, Eugenia Lotca, Wiktoria Skumbin, Magdalena Natalia Najfeld, Monika Grygieńcza, Marlena Jabłońska, Weronika Winnicka, Luiza Kolosa, Angelika Połuszejko, Diana Manukjan, Julita Kotyńska, Karolina Kondzior, Aleksandra Krajewska, Szymon Tur, Julianna Roj-Rojewska, Kamila Olszewska, Michalina Palińska, Zofia Żukowska, Monika Wasilewska.

 

Koordynacja projektu:

Ewa Hubar, Karolina Garbacik

 

Muzyka:

Natasza Topor, Krzysztof Ostasz

 

Projekt Więcej niż tańczące parabole został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach program Myśl w ruchu 2015.