Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 31 maja o godz. 18.00 w Berlinie (Uferstudios, studio 2) odbędzie się pokaz work in progress spektaklu Rafała Dziemidoka, przygotowywanego  pod szyldem Grupy KONCENTRAT, Moje życie we łzach (My life in tears).  Praca powstaje w ramach programu rezydencyjnego realizowanego w Berlinie przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Mica Moca i Uferstudios .WSTĘP WOLNY.

O spektaklu:

Tytuł roboczy przedstawienia wyraża ideę użycia tańca jako narzędzia do opowiadania konkretnych historii o ludzkim życiu. Projekt poszukuje wspólnego miejsca dla potrzeby zachowania abstrakcyjnego aspektu języka ruchu a narracjami pochodzącymi z ciał/postaci stworzonych przez wykonawców.

Te postaci to opowiadacze, mistrzowie ceremonii, komedianci, klauny lub kombinacje takich stereotypów, kulturowo wyposażonych w kompetencje do zarówno bawienia, jak i moralizowania widowni, głównie poprzez sublimację ich własnych, osobistych doświadczeń obecnych w ich fizyczności.

 

Koncept i choreografia: Rafał Dziemidok

Światło i przestrzeń: Ewa Garniec

Muzyka: Bach Bleach, Raphael Rogiński

Kostiumy: Petra Korink

Wykonawcy: Rafał Dziemidok i Ewa Garniec

 

Producenci: Stary Browar (Poznań), Mica/Moca (Berlin), La Briqueterie (Val de Marne)

Spektakl został wyprodukowany podczas rezydencji organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, Mica Moca Project Berlin i Uferstudios. Dodatkowe dofinansowanie: Instytut Adama Mickiewicza

Zespół produkcyjny: Cilgia Gadola, Raisa Kroeger, Christophe Knoch, Marta Zientkowska