Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy piątek 26 lipca o godz. 18.00 w berlińskim Uferstudios (Studio 8 ,  Uferstraße 8/23, D–13357 Berlin) odbędzie się pokaz work in progress Pawła Sakowicza.  Performans będzie podsumowaniem dwutygodniowej rezydencji choreograficznej organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, Mica Moca Project Berlin oraz Uferstudios. Wstęp wolny.

 

Paweł Sakowicz o projekcie:

Moją dwutygodniową rezydencję w Uferstudios traktuję jako wstęp do pracy nad spektaklem solowym, w którym inspiruję się austriackim pisarzem Thomasem Bernhardem. Szczególnie interesuje mnie specyficzny styl pisarski Bernharda, gdzie niekończące się zdania nadają jego pracom ogromną muzykalność. Również po raz pierwszy chcę sprawdzić, jak proces budowania choreografii może być kształtowany przez literaturę, którą cenię.  Trochę o zdaniach długich na dwie strony, niewdzięcznym zawodzie tłumacza i o tym, że wszystko jest prawdą i wszystko jest też zmyślone, a trochę o żywym słowie, ruchu i ważnych miejscach.

Choreografia i taniec: Paweł Sakowicz

Paweł Sakowicz jest niezależnym tancerzem i choreografem. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich w London Contemporary Dance School w zakresie performensu i choreografii. Współpracował m.in. z Sashą Roubicek, Jeannie Steele, Paolo Mangiola, Claire Cunningham, Karelem Vankiem. W choreografii najbardziej interesują go zagadnienia roli publiczności w performensie oraz przestrzeni i architektury w ruchu. Często współpracuje z artystami, kuratorami i instytucjami kultury w Londynie, Warszawie i Berlinie. Okazjonalnie uczy w Białymstoku (Akademia Teatralna, Wydział Sztuki Lalkarskiej) i Warszawie.

Więcej o programie rezydencyjnym