Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 16-25 listopada, odbędzie się, współorganizowana przez IMIT,  20-ta jubileuszowa edycja Festiwalu Audio Art w Krakowie.

Audio Art to festiwal poświęcony sztuce audiowizualnej.

Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków. Audio Art to integracja sztuk wizualnych z dźwiękowymi. Audio Art występuje w formie koncertów, performance i instalacji. Audio Art tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie. Audio Art jest sztuką personalną: kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła. Audio Art używa prostej i zaawansowanej technologii. Festiwal Audio Art prezentuje artystów z całego świata oraz ich premierowe projekty. W ramach festiwalu odbywają się także prezentacje spoza nurtu Audio Art.

Wydarzenia festiwalu Audio Art są transmitowane na żywo przez internet.

23 listopada w ramach AUDIO ART FESTIVAL odbędzie się premiera spektaklu „Dzoe” powstałego w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych” autorstwa Harakiri Farmers (Wojciech Klimczyk, Dominika Knapik) i Aleksandry Gryki.

 

Instytut Muzyki i Tańca jest współorganizatorem Festiwalu.

 

Więcej informacji na:

www.audio.art.pl