Wersja do druku

Udostępnij

Trwa rezydencja zespołu Sepia Ensemble organizowana przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze w sezonie 2017/2018.

Rezydencja Sepia Ensemble rozpoczęła się koncertem 19 stycznia, podczas którego zespół prawykonał utwór Tomasza Citaka – Sinfonia concertante na skrzypce, obój, puzon, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę.

11 kwietnia zespół wystąpi w koncercie edukacyjnym (godz. 11.00, Sala Koncertowa im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej). W programie znajdą się fragmenty następujących utworów: Jacek Grudzień – One jubilee rag na klarnet, puzon, wiolonczelę i fortepian, Andrew Hamilton – Frank O’Hara on the phone, Compagnie Kahlua – Ceci n’est pas une Balle na body percussion, Ewa Fabiańska-Jelińska – Kołysanki dla dzieci, Ernst Křenek – Five pieces na puzon i fortepian, Włodzimierz Kotoński – Musical Games na 5 wykonawców.

Zwieńczeniem rezydencji będzie koncert 12 kwietnia (godz. 19.00) w Sali Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej z cyklu „Zdrojowy Czwartek z Filharmonią – Współcześnie… Kameralnie”. W programie utwory: Marcela Chyrzyńskiego – Betelgeuse na skrzypce, wiolonczelę i fortepian, Bartosza Smorągiewicza – Rozrywkowe mazurki na skrzypce i wiolonczelę (oba utwory powstały w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”), Compagnie Kahlua – Ceci n’est pas une Balle, Wencheng Qin – Sun shadow VII na piccolo, obój, klarnet i perkusję, Pawła Mykietyna – U Radka na klarnet, puzon, wiolonczelę i fortepian i Eugeniusza Knapika – Trio na klarnet, skrzypce i fortepian.

Na koncert w dniu 12 kwietnia obowiązuje promocyjna cena biletów. Więcej informacji o koncercie: http://filharmonia.jgora.pl/zdrojowy-czwartek-z-filharmonia,51/zdrojowy-czwartek-z-filharmonia-wspolczesnie-kameralnie,2589?did=2963

Zespół Sepia Ensemble wystąpi w składzie:

Aleksandra Dzwonkowska – perkusja
Paulina Graś-Łukaszewska – flet
Szymon Józwiak – klarnet
Wojciech Jeliński – puzon
Piotr Banyś – puzon
Olga Winkowska – skrzypce
Anna Szmatoła – wiolonczela
Tomasz Sośniak – fortepian
Paulina Kończal – obój

Sepia Ensemble

Zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Powstał w 2012 roku w Poznaniu z inicjatywy Artura Kroschela i Rafała Zapały, pełniących funkcję kierowników artystycznych. W jego skład wchodzą muzycy, których łączy szczególna pasja wykonywania muzyki najnowszej. Zespół tworzą muzycy-soliści występujący w rozmaitych konfiguracjach, od solowych do dużych składów ensemblowych. Do tej pory zespół zrealizował wiele projektów, m. in. dwukrotnie wystąpił podczas Festiwalu Muzyki Elektroakustycznej Musicacoustica-Beijing w Pekinie, organizował koncerty z okazji Roku Cage’a, od 2013 roku pełni role zespołu-rezydenta Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna, a od 2014 realizuje projekt artystyczny Zooming, cykl koncertów poświęconych współczesnej muzyce poszczególnych krajów (Estonia, Luksemburg, Irlandia). Grupa koncertowała wielokrotnie podczas Międzynarodowego Forum Kompozytorów w Poznaniu, jak również: Estonian Music Days w Tallinnie, Randfestspiele Zepernick w Berlinie-Zeperniku, Hugh Lane Gallery w Dublinie w Studiu im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Zespół koncertuje  w wielu instytucjach kulturalnych, jak również wypełnia nową muzyką niestandardowe miejsca, często poszerzając akustyczne brzmienie o środki elektroniczne. Sepia Ensemble wykonuje utwory polskich kompozytorów, cały czas powiększając swój repertuar o partytury szczególnie interesujących twórców świata. Indywidualnie muzycy Sepii uczestniczą też w wielu festiwalach m.in. Edinburg Festival, Warszawska Jesień, Festiwal „Łańcuch”, Maratthon V-Festival for Young Cintemporary Music w Wiedniu, Wratislavia Cantans, Świętokrzystkie Dni Muzyki – Muzyka z Prądem, Muzyka w Starym Krakowie, Festiwal Transaatlantyk, a część z nich była także członkami I Culture Orchestra.