Wersja do druku

Udostępnij

Andrzej Kopeć jest kompozytorem-rezydentem Filharmonii Dolnośląskiej w sezonie 2017/2018. Jego rezydencja rozpocznie się od prawykonania utworu „Thiel” na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną, inspirowanego nowelą jeleniogórskiego noblisty Gerharta Hauptmanna.

Utwór zostanie wykonany na koncercie multimedialnym będącym połączeniem muzyki, grafiki i malarstwa. Andrzej Kopeć jest również autorem oprawy wizualnej koncertu.

Koncert z prawykonaniem „Thiel” odbędzie się w piątek 8 grudnia o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla w Filharmonii Dolnośląskiej. Wykonawcami będą Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej oraz Chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium pod dyrekcją Szymona Makowskiego. Partię solową wykona Anna Patrys. Chór przygotował Ulan Urbanek. Koncert poprowadzi Joanna Moryc. W programie również: Tryptyk Botticellego Ottorino Respighiego i IV Symfonia Gustava Mahlera.

Andrzej Kopeć – kompozytor i artysta multimedialny, łączący twórczość  muzyczną i technologie komputerowe. Jest dwukrotnym laureatem konkursów Śląskiej Trybuny Kompozytorów w Katowicach i Konkursu Młodych Kompozytorów im. T. Bairda. W swoim dorobku kompozytorskim posiada dzieła na obsady solistyczne, kameralne, chóralne i orkiestrowe oraz szereg projektów wykorzystujących środki elektroniczne. Współpracuje m. in. Z Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Legnickim Centrum Kultury, Planetarium Niebo Kopernika, Festiwalem „Artelier” w Szczecinie. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Więcej informacji o koncercie na stronie organizatora rezydencji – Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.