Wersja do druku

Udostępnij

Od prawykonania utworu „Thiel” na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną, inspirowanego nowelą jeleniogórskiego noblisty Gerharta Hauptmanna, rozpocznie się rezydencja kompozytora w Filharmonii Dolnośląskiej.

Prawykonanie dzieła zamówionego w ramach programu „Kompozytor – rezydent” obędzie się 8 grudnia w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Utwór zabrzmi w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej i Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium, które wystąpią pod dyrekcją Szymona Makowskiego. Partię solową wykona Anna Patrys.

Podczas dwóch kolejnych koncertów rezydencji z utworami kompozytora-rezydenta zostaną wykonane jego Three Pieces for Chamber Orchestra (6 kwietnia 2018 r., wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyr. Łukasza Borowicza) oraz Double Game na fortepian solo, Układ X, Rój i Śmiech syreny na taśmę (23 maja 2018 r., wyk. Sephia Ensemble).

Andrzej Kopeć – kompozytor i artysta multimedialny, łączący twórczość  muzyczną i technologie komputerowe. Jest dwukrotnym laureatem konkursów Śląskiej Trybuny Kompozytorów w Katowicach i Konkursu Młodych Kompozytorów im. T. Bairda. W swoim dorobku kompozytorskim posiada dzieła na obsady solistyczne, kameralne, chóralne i orkiestrowe oraz szereg projektów wykorzystujących środki elektroniczne. Współpracuje m. in. Z Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Legnickim Centrum Kultury, Planetarium Niebo Kopernika, Festiwalem „Artelier” w Szczecinie. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Więcej informacji o kompozytorze i rezydencji na stronie organizatora rezydencji – Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.