Wersja do druku

Udostępnij

Album „Warsztat dźwięku” zespołu Mateusz Pliniewicz Quartet, wydany przez Plum sp. z o.o. w ramach programu IMiT „Jazzowy debiut fonograficzny”, znalazł się w zestawieniu dwudziestu najlepszych polskich płyt jazzowych 2016 roku JazzSoul.pl.

Mateusz Pliniewicz Quartet to formacja złożona z czterech muzyków współpracujących ze sobą od 2008 roku. Połączenie fortepianu, skrzypiec, akustycznej sekcji rytmicznej i elektroniki,  umożliwia kreowanie nowego wymiaru muzyki, do tej pory niespotykanej. Nie obce im są sonorystyczne eksperymenty, ogromna ekspresja, pomysłowość oraz otwartość i ciekawy dialog ze współczesnym brzmieniem muzyki. Kolektywne improwizacje budowane na fundamencie wrażliwości muzyki klasycznej i nieprzewidywalności free jazzu są doskonałą okazją do zagłębienia się w tej niesamowitej przestrzeni tworzonej przez muzyków. Zespół wykonuje autorski program.

Skład zespołu:
Mateusz Pliniewicz – lider, skrzypce,
Nikola Kołodziejczyk – fortepian,
Marcin Jadach – kontrabas,
Szymon Madej – perkusja

Koncert promujący album odbył się 10 lipca 2016 roku w Soho Factory w Warszawie, podczas Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 2016. Koncert został zorganizowany w ramach współpracy Instytutu Muzyki i Tańca z Fundacją Jazzarium.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close