Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 7 grudnia o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do MP2 w Poznaniu (ul. Głogowska 14) na premierę spektaklu Volta w choreografii Andrzeja Adamczaka. Muzykę do niego stworzył  młody poznański artysta – Iwo Borkowicz, współzałożyciel grupy The Ploy, tworzącej utwory z  pogranicza alternatywnego rocka, popu i elektroniki.Jednym z założeń przedstawienia jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie przedstawienia Andrzeja Adamczaka. Volta poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich  dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

Kolejny pokaz odbędzie się 8 grudnia i będzie połączony z premierą kolejnego odcinka cyklu XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odc. IX. Lata 2005-2009: Pora na Carpe Diem.

choreografia: Andrzej Adamczak
muzyka: Iwo Borkowicz
kostiumy: Mariusz Szmytkowski
projekt plakatu: Mikołaj Kleczewski, Wojciech Kasiński
obsada: Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Marcin Motyl, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Tomasz Pomersbach, Paulina Wycichowska

 

Spektakl powstaje przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych”.

 

Bilety do nabycia w impresariacie PTT lub pod adresem: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/