Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że we wtorek 28 lutego 2012 mija termin zgłoszeń do programu zamówień kompozytorsko-choreograficznych „Agon” – projektu Instytutu Muzyki i Tańca.

„Agon” to pierwszy wspólny projekt departamentu muzyki i departamentu tańca IMiT. Program skierowany jest do kompozytorów, choreografów oraz mających siedzibę w Polsce festiwali muzycznych, tanecznych i interdyscyplinarnych. Polega na wspólnym zamówieniu (w ramach jednego dzieła) nowych kompozycji choreograficzno-muzycznych, prezentowanych w ramach festiwali.
Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych jest innowacją w polskim krajobrazie artystycznym. W innych krajach taki typ zamówień występuje sporadycznie i nigdy nie przyjął regularnej formy programowej. Program zamówień łączonych ma na celu przede wszystkim ożywienie współpracy pomiędzy profesjonalnym środowiskiem muzycznym i tanecznym. Finansowe i organizacyjne niedostatki często stały na przeszkodzie w zamawianiu oryginalnej muzyki do nowej choreografii.

Celem programu „Agon” jest zwiększenie liczby produkcji wysokiej klasy spektakli tanecznych z muzyką oryginalną napisaną przez zawodowego kompozytora. Program umożliwia także kompozytorom nawiązanie współpracy artystycznej z choreografami i wprowadza ich w obszar współczesnych metod kompozycji choreograficznej.

Wśród założeń programu „Agon” jest animacja twórczości kompozytorskiej i choreograficznej, wspieranie interdyscyplinarnej współpracy artystycznej oraz wzbogacenie repertuaru krajowych festiwali o prapremierowe wykonania.

Zgłoszenie udziału w programie składają do Instytutu łącznie festiwal oraz kompozytor  i choreograf. Termin składania wniosków upływa 28 lutego 2012 roku.

Zapraszamy do uczestnictwa w programie. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i formularzem aplikacyjnym dostępne są w zakładce „Programy” (oba działy: departament muzyki i departament tańca).

 

.