Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca uprzejmie informuje o naborze wniosków do II edycji programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych.”

„Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych” to pierwszy wspólny projekt departamentu muzyki i departamentu tańca IMiT. Program skierowany jest do kompozytorów, choreografów oraz mających siedzibę w Polsce festiwali muzycznych, tanecznych, interdyscyplinarnych i placówek artystycznych prezentujących wydarzenia artystyczne z dziedziny tańca i muzyki.

Udział w programie polega na wspólnym zamówieniu (w ramach jednego dzieła) nowych kompozycji choreograficzno-muzycznych, prezentowanych w ramach festiwali lub w ramach repertuaru placówek artystycznych.

Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych jest innowacją w polskim krajobrazie artystycznym. W innych krajach taki typ zamówień występuje sporadycznie i nigdy nie przyjął regularnej formy programowej. Program zamówień łączonych ma na celu przede wszystkim ożywienie współpracy pomiędzy profesjonalnym środowiskiem muzycznym i tanecznym oraz dofinansowanie zamówień oryginalnej muzyki do nowej choreografii.

Celem programu „Agon” jest zwiększenie liczby produkcji wysokiej klasy spektakli tanecznych
z muzyką oryginalną napisaną przez zawodowego kompozytora. Program umożliwia także kompozytorom nawiązanie współpracy artystycznej z choreografami i wprowadza ich w obszar współczesnych metod kompozycji choreograficznej.

Zgłoszenie udziału w programie składają do Instytutu łącznie festiwal lub placówka artystyczna oraz kompozytor i choreograf. Termin składania wniosków do II edycji programu upływa 15 grudnia 2012 roku.

Zapraszamy do uczestnictwa w programie. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem
i formularzem aplikacyjnym dostępne są w zakładce programy.