Wersja do druku

Udostępnij

22 czerwca, od Dnia Sztuk Wizualnych, rozpoczną się obchody 40-lecia Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Kolejne „barwy kultury” tj. teatr, taniec i muzyka zostaną zaprezentowane odpowiednio 23, 29 oraz 30 czerwca. Wspólnym motywem wszystkich dni jest przedstawienie poszczególnych sztuk w kontekście ich różnorodności, ewolucji i rozwoju.

Taniec pojawi się w różnych odsłonach i technikach, w tym również tych z pogranicza sztuki jak flash mob czy zumba. Współczesne formy będzie można skonfrontować z tradycyjnym tańcem: średniowiecznym, renesansowym oraz tańcem ludowym. Nie zabraknie też warsztatów- w tym tańca dawnego oraz break dance. Na zakończenie Dnia Tańca, tj. 29 czerwca, na scenie plenerowej wystąpi wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu współczesnym, Zespół „Caro Dance” z Siedlec.

30 czerwca będzie w całości poświęcony muzyce jazzowej. Koncert rozpocznie się od jazzu tradycyjnego, rodem z Nowego Orleanu, następnie pojawią się standardy jazzowe z lat 20-tych i 40-tych balansujące pomiędzy dixielandem a jazzem nowoorleańskim, by przejść do jazzu współczesnego. W finale, jazz klasyczny zaprezentuje Ewa Bem określana mianem „Pierwszej damy polskiego jazzu”.

 

Program wydarzenia:

DZIEŃ SZTUK WIZUALNYCH

22 czerwca (sobota)

godz. 11:00 – 18:00

12 interaktywnych studiów/punktów twórczych działań artystycznych, happeningów oraz wystaw w plenerze. Tradycyjne malarstwo akrylowe, karykatura, rzeźba, kolaż fotograficzny, decoupage, street- art.

 

godz. 17:00 WIELKI FINAŁ – Pokaz kolekcji sukni koktajlowych i letnich zaprojektowanych przez Izabelę Stefanowską oraz pokaz body painting w wykonaniu charakteryzatorki Agnieszki Wojciechowskiej.

godz. 18:00 wypuszczenie do nieba 40 wielkich balonów józefowskich

Miejsce: Park miejski przy MOK Józefów

 

DZIEŃ TEATRU

23 czerwca (niedziela)

godz.12:00 – 14:00 Program poranny: warsztaty tworzenia masek, czytanki na trawie, mimowie i pantomima, spotkanie z Edwardem Lutczynem

godz. 12:00 spektakl „TEA” – Teatr A KUKU

godz. 14:00 „Opowieści Olimpijskie” – Studnia O

godz. 16:00 „Dziadek” – Teatr WALNY

godz. 19:00 „Z głową w chmurach. Marzyciele” – Teatr DELIKATES

Miejsce: Park miejski przy MOK Józefów oraz przestrzenie miasta.

DZIEŃ TAŃCA

29 czerwca (sobota)

godz. 12:00 Film „Step up 4. Revolution

godz. 14:00, 15:00 warsztaty zumby

godz. 17:00 – 18:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław połączony z  zabawami ludowymi dla dzieci prowadzonymi przez instruktora.

godz. 18:00 – 19:00 Występ Zespołu Tańca Dawnego Belriguardo. Zespół zaprezentuje taniec średniowieczny i renesansowy.

godz. 19:00 – 19:30 Pokaz break dance w wykonaniu Out of Norm Crew, uczestników programu Got to Dance, którzy oprócz porywającego freestyle-u poprowadzą dla chętnych warsztaty taneczne.

Godz. 20:00 – 22:00 Spektakl taneczny w wykonaniu wielokrotnego złotego medalisty Mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu współczesnym- Zespołu „Caro dance” z Siedlec. W skład grupy wchodzą zwycięzcy programówYou Can Dance oraz  finaliści Got to Dance.

Miejsce: Scena plenerowa przy MOK Józefów

 

DZIEŃ MUZYKI – JAZZ

30 czerwca (niedziela)

godz.12:00 jazz tradycyjny – The Warsaw Dixielanders

godz. 13:30 jazz swingowy – Blues Fellows

godz. 19:00 jazz współczesny – Grzegorz Piotrowski „Archipelago”

godz. 20:30FINAŁ – koncert pierwszej damy polskiego jazzu Ewy Bem

Miejsce: Scena plenerowa przy MOK Józefów

 

Szczegółowy program

www.mokjozefow.pl

Serdecznie zapraszamy