Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Meakultura rusza z pionierskim programem „Muzyczne NGO-sy. Mentoring kompetencyjny”! To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, stworzone specjalnie dla osób działających w organizacjach pozarządowych związanych z muzyką. Projekt łączy intensywne szkolenia z mentoringiem – uczestnicy wezmą udział w praktycznych warsztatach i otrzymają indywidualne wsparcie eksperckie. Taki model kształcenia jest absolutną nowością w sektorze kultury: odpowiada na realne potrzeby muzycznych NGO-sów, które dotąd nie miały dostępu do tak spersonalizowanego programu rozwojowego. Dzięki temu liderzy czy członkowie pozarządowych organizacji muzycznych zdobędą kompetencje niezbędne, by skuteczniej działać i rozwijać swoje inicjatywy.

Program został zaplanowany z najwyższą dbałością o jakość merytoryczną – Fundacja Meakultura, znana z bezkompromisowego podejścia do wartości w kulturze, zaprosiła do współpracy wybitnych ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą w niebanalny sposób. Kadrę Mentoringu utworzą specjaliści, tacy jak m.in.:

  • dr Marlena Wieczorek – opieka nad uczestnikami, praca mentorska,
  • dr Aleksandra Sewerynik – prawo autorskie w działalności muzycznej i tantiemy ZAiKS,
  • dr Magdalena Czaplińska – RODO i prywatność,
  • Krzysztof Jakubowski – rzecznictwo w sektorze kultury,
  • dr Marcin Bielicki – Service design: projektowanie usług,
  • Tomasz Schimanek – społeczeństwo obywatelskie,
  • Tomasz Pawłowski – opieka nad uczestnikami, praca mentorska.

Skład Mentorów będzie modyfikowany w zależności od wyników naboru i potrzeb zakwalifikowanych organizacji oraz ich specyfiki.

„Muzyczne NGO-sy. Mentoring kompetencyjny” to projekt prekursorski – wyślij zgłoszenie, jeśli czujesz, że jest ważny dla rozwoju Twojej organizacji! Udział w Programie jest BEZPŁATNY!

Szczegółowe informacje oraz Regulamin dostępne na stronie: https://fundacjameakultura.pl/muzyczne-ngo-sy-mentoring-kompetencyjny/
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/THybvyJDeb3uXBDU7

UWAGA! Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 20 listopada 2025 r.
Nie przegap! Zgłoś się już teraz i dołącz do innowacyjnego programu dedykowanego muzycznym organizacjom pozarządowym.

Organizatorem programu jest Fundacja Meakultura, która od lat łączy świat muzyki i profesjonalizacji działań kulturalnych.
Projekt „Muzyczne NGO-sy. Mentoring kompetencyjny” to efekt współpracy i zaufania instytucji, które wspierają rozwój kultury i organizacji pozarządowych w Polsce.

Partnerzy:
Partner Główny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS – niezawodny sojusznik kultury i twórców.
Partner Instytucjonalny: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca – instytucja wspierająca rozwój artystów i inicjatyw muzycznych w całej Polsce.
Partner Merytoryczny: Think Thank You – think tank i watchdog w jednym, wspierający rozwój kompetencji i strategii w sektorze kultury (thinkthankyou.org)

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat medialny: Polska Fundacja im. Roberta Schumana, trzeci.org, MEAKULTURA.pl
Dziękujemy wszystkim partnerom za wspólne budowanie przestrzeni dla rozwoju muzycznych NGO-sów!