Paula Lis-Sołoducha

Zdjęcie: Paula Lis-Sołoducha

archiwum prywatne

Wersja do druku

Udostępnij

Waltornistka, menedżer kultury. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. W latach 2015-2016 odbyła staż artystyczny na Universität der Künste w Berlinie w klasie prof. Christiana Friedricha Dallmanna. Ukończyła także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Menedżer kultury.

Od listopada 2018 roku była specjalistą ds. Programów Ministra w Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca. W 2019 roku rozpoczęła współpracę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie od 2021 roku sprawowała funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury. Odpowiadła za nadzór nad instytucjami z obszaru muzyki i tańca oraz działania resortu w zakresie wspierania środowisk artystycznych. Brała udział w pracach zespołu odpowiadającego za przygotowanie projektu ustawy o artystach zawodowych oraz wsparcia środowisk artystycznych podczas pandemii.

Od 2022 roku jest przedstawicielem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Rządowym Programie „Polski Inkubator Rzemiosła”.