Wersja do druku

Udostępnij

Trwający od trzech miesięcy projekt edukacji tanecznej Poruszyć siebie, realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017, dobiega końca. Grupa odważnych (młodych) chłopców – wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku – co tydzień mierzyła się z szerokim wachlarzem praktycznych warsztatów: od parkouru i break dance’u, poprzez taniec kreatywny, improwizację kontaktową po zajęcia z muzyką na żywo czy też te poświęcone komunikacji niewerbalnej. Uczestnicy mieli również okazję odwiedzić Operę na Zamku, Teatr Kana w Szczecinie oraz obejrzeć spektakle taneczne czy różnorodne materiały nawiązujące do historii i rozwoju tańca.

Założeniem i celem projektu był rozwój kreatywnego, niezależnego myślenia oraz edukacja poprzez ciało, ruch i improwizację, a jego finał odbędzie się w przestrzeni Czarnej Sali Akademii Sztuki w Szczecinie (pl. Orła Białego 2) w czwartek 23 listopada o godz. 17.15.

Otwarty pokaz warsztatowy będzie nawiązaniem do wspólnego procesu oraz pretekstem do dyskusji na temat tworzenia uniwersalnych przestrzeni ekspresji i rozwoju dostępnych dla każdego bez względu na miejsce zamieszkania czy status społeczny.

 

Pokaz warsztatowy

Koncepcja i przygotowanie: Katarzyna Sitarz, Paweł Klimek

Muzyka na żywo: Christo Krzysztof Radew

uczestnicy: wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku

Fotografia: Michał Wojtarowicz

 

Kuratorką projektu Poruszyć siebie jest choreografka i performerka Katarzyna Sitarz a autorskie warsztaty poprowadzili: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Aleksandra Nykowska,  Christo Krzysztof Radew, Jakub Adamowski, Kaya Kołodziejczyk, Mariusz Marciniak, Paweł Klimek oraz Katarzyna Sitarz.

 

 

 

Partnerzy: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kooperatywa Łaźnia

 

 

Projekt Poruszyć siebie realizowany jest przez Fundację Witryna Kultury we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017.